Kosmiczna przygoda czeka! 

Ruszyła rejestracja na Stalowa Wola CASSINI Space Camp 2025! 

 

Stalowa Wola CASSINI Space Camp 2025 organizowany przez Stalowowolską Agencję Rozwoju Regionalnego będzie jednym z najbardziej zróżnicowanych programów w całej edycji. Uczestnicy wezmą udział w inspirujących warsztatach i spotkaniach, które odbędą się łącznie w 4 lokalizacjach. To nie jest zwykły obóz. To tydzień pełen pasji, nauki i niezapomnianej przygody, który może stać się początkiem wielkiej kariery w sektorze kosmicznym! Właśnie rusza rejestracja na camp!

 

Stalowa Wola dołączyła do elitarnego grona siedmiu europejskich miast, które wygrały prestiżowy projekt CASSINI Space Camps 2025 – i to jako jedyna lokalizacja z Polski! To ogromne wyróżnienie zarówno dla miasta, jak i całego kraju, bo konkurencja była naprawdę duża. Obóz zostanie sfinansowanych w 100% z pieniędzy unijnych.

 

Space Camps to europejski kosmiczny inkubator talentów, którego celem jest zainspirowanie młodzieży do wejścia na ścieżkę kariery w sektorze kosmicznym. Program obejmuje intensywne, kilkudniowe warsztaty, prelekcje ekspertów i praktyczne zadania – wszystko
w duchu innowacji, współpracy i nauki przez działanie. Salowa Wola CASSINKI Space Camp odbędzie się 22-29 sierpnia 2025r. 

Rejestracja na obóz właśnie ruszyła. Udział może wziąć młodzież w wieku 14 – 18 lat ucząca się na terenie UE. Co należy zrobić, aby się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę https://www.cassini.eu/spacecamps/poland  zapoznać się z regulaminem i do 2 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dlaczego warto? Wystarczy spojrzeć na kosmiczny rozkład jazdy w ramach Stalowa Wola Space Camp.

 

Kosmiczna trasa Stalowa Wola CASSINI Space Camp 2025

 

Rzeszów – tu startujemy z nauką!

Pierwszy dzień młodzież spędzi na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
w Rzeszowie, gdzie zajrzy do nowoczesnych laboratoriów pracujących nad technologiami dla przemysłu kosmicznego. 

 

Bezmiechowa – gwiazdy są bliżej niż myślisz

W Centrum Obserwacyjnym Polskiej Agencji Kosmicznej w Bezmiechowej przez kolejne 4 dni zaplanowano szereg warsztatów i ciekawych spotkań, m.in.  warsztaty tworzenia rakiet, obserwacje Słońca, a po zmroku obserwacje nocnego nieba i gwiazd przez teleskopy, tworzenie balonów stratosferycznych, które naprawdę polecą w górę.

 

Stalowa Wola – przyszłość zaczyna się tutaj

Po wspaniałych obserwacjach, młodzież wróci do serca projektu, czyli do Stalowej Woli, gdzie odbędzie się część projektowa i kreatywna. Na miejscu zaplanowano m.in. warsztaty
z radiołączności, podniebne misje – czyli warsztaty z dronami, twórcze warsztaty malarstwa intuicyjnego inspirowane… kosmosem! Efektem będzie własna wystawa malarstwa, wypuszczenie balonu stratosferycznego i uroczyste zakończenie campu wraz
z wręczeniem nagród.

 

Kraków – finał wśród robotów

Na zakończenie campu przeniesiemy się do Krakowa na European Rover Challenge – największe europejskie zawody łazików marsjańskich! Będzie to doskonałe podsumowanie całego obozu – z potężną dawką inspiracji i nowoczesnych technologii.

 

Udział w campie jest dla młodzieży całkowicie bezpłatny. Organizator pokrywa wszystkie koszty udziału, w tym  zakwaterowania, transportu, wyżywienia i ubezpieczenia uczestników. Szczegółowe informacje na temat campu można uzyskać na stronie www.starr.pl

 

Stalowowolska Agencja Rozwoju Regionalnego pokazuje, że marzenia o kosmosie mogą startować z każdego miejsca. 

 

Obóz realizowany będzie w konsorcjum z podmiotami, instytucjami i organizacjami działającymi aktywnie w branży kosmicznej. Liderem konsorcjum jest StARR Sp. z o. o., a pozostałymi uczestnikami są:

  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Kosmiczna Akademia,
  • Fundacja SpaceShip,
  • Stowarzyszenie Innspace,
  • Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego.

Więcej informacji na stronie Stalowowolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (StARR) starr.pl